Myši berou domácnosti útokem. Jak čelit jejich nájezdům?

Myši berou domácnosti útokem. Jak čelit jejich nájezdům?

Mírná zima může za to, že se letos přemnožily myši a jakmile se po létě ochladí, budou muset majitelé rodinných domů čelit nájezdům hlodavců. Myšky přitom mohou v domácnosti napáchat pěknou paseku.
V domě se dostanou skoro všude a prokoušou se téměř jakýmkoli materiálem, nedělají jim problém dřevěné součásti nábytku, nezastaví je ani plastové obaly.

„Aby se hlodavcům u vás nelíbilo, nemějte volně uložené potraviny, nenechávejte nikde zbytky jídla a nepořádek,“ radí Miroslava Paclová ze zahradnického sdružení HORTIservis.

„Důležité je také zamezit hlodavcům v přístupu do domu,“ přidává další tip Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody. Pokud je to možné, je třeba utěsnit veškeré přístupové otvory betonem nebo polyuretanovou pěnou. Myši to sice úplně nezastaví, ale rozhodně jim to cestu dovnitř znepříjemní.

Jestliže doma nemáte hlodavce přímo přemnožené, ale sem tam se mihne jedna myška, můžete zkusit nalákat ji do pasti. Pokud vám tento způsob přijde zastaralý, vyzkoušejte elektronický plašič. Je to malá krabička, která vydává různé zvuky či ultrazvuky. Některé přístroje lidské ucho neslyší, jiné, určené spíše ven, vydávají naopak hlasité tóny.

Jste-li příznivci radikálnějších metod, můžete sáhnout po chemických nástrahách na hlodavce. Ale pozor, jedy jsou nebezpečné, protože se jimi mohou otrávit také psi a kočky. Jejich použití navíc zákon nepovoluje.

Chcete vědět více?

Jak se dá bojovat proti domácím škůdcům? Čtěte v zítřejším vydání přílohy Bydlení MF DNES.
Kdyby ani jeden z těchto receptů na myši nezabral, můžete se vrátit k tomu nejosvědčenějšímu, a také nejúčinnějšímu způsobu. Prostě si pořiďte kočku.

„Odkaz článku“: http://bydleni.idnes.cz/mysi-berou-domacnosti-utokem-jak-celit-jejich-najezdum-pgi-/rodinne_domy.asp?c=A070814_110017_rodinne_domy_web

Redakčně kráceno.